Biciklistički klub Maraton Novi Marof

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Gps 60csx i rute

Gps 60csx i rute 11 Velj 2008 10:36 #312

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
Eto nabavio sam dotični uređaj sa TopoHr 2000 ,o cjeni uređaja nebih ali nije dovoljno imati uređaj bilo koje vrste (a na trzistu ih ima razno raznih i sa rasponom cjena od do ...)Moje skromno iskustvo i znanje tjeraju me dalje na usavrsavanje jer voziti po unaprijed zacrtanim rutama ili Trackovima je zaista uzbudljivo i djeluje pomalo robizonski .TopoHr karta ocitava se u MapSource programu u kojem je moguće i planirati rute ,no kako karta nije savršena glede puteva i puteljaka u šumi ipak koristim program Oziexplorer i specijalke koje su bez obzira na starost još uvijek nenadmašne jer su u njima ucrtani šumski putevi i bezbroj makadama van šuma .U istom programu naučio sam raditi rute i Track logove .Šta je bolje? ...moj prijatelj Tic iz Samobora kaze da je bolje raditi Rute dok Pecnik iz Samobora veli da je bolje raditi unaprijed Track logove ,kako sam naucio i svladao jedno i drugo mogu reći da je oboje ok ali ipak ja bih se po nepoznatom kraju ipak opredjelio za unaprijed izrađene Track logove. Bas sam jucer isprobavao voznju po Track logu kojeg sam unaprijed ucrtao u Oziexploreru na specijalki i mogu konstatirati -GENIJALNO i točno ...

ovako izgleda Track log u kombinaciji sa Rutom

uređaj GPSmap 60Csx na volanu mog bajka ..

Attachments:
Last Edit: 19 Ožu 2008 10:51 by Vedo. Reason: Prevelika slika!!!
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Gps 60csx i rute 14 Velj 2008 21:09 #401

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
kreiranje Track -a u Oziexploreru te njegovo ubacivanje direktno u uređaj i kasnije se vozi iskljucivo po crvenoj crti a povečavanjem ekrana na uređaju dobiva se točnost vožnje skoro pa u m a to znaci ako slucajno fulaš raskrsnicu jednostavno vidiš da ideš krivo i vračaš se natrag (isprobano neki dan u kresovici ) mislim da je ovaj sistem navođenja odličan za krajeve koji se žele istražiti a Track se kreiran unaprijed ....

Kreiranje Rute u Oziexploreru sa oznakama po želji npr.skretanje ljevo ili desno ,razlika je u vožnji tj TopoHr prepoznaje poziciju preko satelita ali nevidi se crvena crta tj.vozi se od raskrsca do raskrsca s tim da uređaj vozača upozorava signalom da se približava punktu skretanja ...no smanjenjem ekrana na uređaju vidi se sljedeći punkt ....

Attachments:
Last Edit: 14 Velj 2008 21:19 by EsArt.

Odgovor:Gps 60csx i rute 15 Velj 2008 11:49 #411

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
Odvožena ruta (proba) bez predhodnog ucrtavanja ili planiranja ali sam kasnije na određene punktove stavljao obilježja ....

Odgovor:Gps 60csx i rute 16 Velj 2008 08:24 #422

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
U prethodnom postu sam zaboravio napomenuti da se očitavanje trackova može izvršiti nakon vožnje u Oziexploreru u plt exstenziji kao i u MapSource u gmp exstenziji.MapSource je program u kojem se inače očitava karta AdriaTopoHr i karta AdriaRoute 1.80....Kasnije se isto tako može izraditi cjeloviti Track ili Ruta u jednom i drugom programu a to znaci da se pojedine tocke mogu obilježiti i slikovno tj ikoniranjem se mogu oznaćiti bitni djelovi,to se spremi na komp i kasnije se može ubacivati po želji u uređaj a ako se ima kartica od 1 Gb može se spremati i na nju ....

Odgovor:Gps 60csx i rute 17 Velj 2008 23:04 #484

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
Prikaz vožnje dana 17.02.2008 Track prikazan u oziexploreru na "specijalkama" vožnja nije unaprijed planirana nego bilježena na uređaj tokom vožnje..

isti prikaz ali u MapSource programu i u AdriaTopo 2 koja je instalirana u uređaju..e tu sam naknadno ubacio poneke simbole da se vidi ..recimo Lužec ;)

Gps 60csx i rute-Međimurska Subotnica 18 Ožu 2008 13:50 #1099

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
Kopajući malo po kompu naisao sam na snimljnu ali i odvoženu trasu Međimurske "Subotnice"

Odgovor:Gps 60csx i rute-Međimurska Subotnica 19 Ožu 2008 10:22 #1108

• Mcnab
  • Mcnab's Avatar
  • Glavešina
Kolko je Neno gemista platil kaj ga reklamiras??:laugh:

Odgovor:Gps 60csx i rute-Međimurska Subotnica 19 Ožu 2008 10:32 #1109

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
Ha ha ha ..teško da buš pil i jel a da ti Međimurec plati :woohoo:
Last Edit: 19 Ožu 2008 10:33 by EsArt.

Odgovor:Gps 60csx i rute-Ivanščica -Pokojec 18 Tra 2008 13:53 #1993

• EsArt
  • EsArt's Avatar
  • Fresh Boarder
Ovako to izgleda kad se ide sa vrha Ivanščice do Pokojca

Odgovor:Gps 60csx i rute 04 Srp 2008 21:12 #3575

• Pač
  • Pač's Avatar
  • Maraton Racing Team Kadet
Evo... upravo sam se vratio iz austrije i postao ponosni vlasnik Gps uređaja: Garmin Gpsmap 60Csx
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: Cile
Time to create page: 0.268 seconds