Biciklistički klub Maraton Novi Marof

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: DH Bjelašnica 2009, BiH

DH Bjelašnica 2009, BiH 08 Svi 2009 20:41 #6952

• Mcnab
  • Mcnab's Avatar
  • Glavešina
30.05. i 31.05.2009. godine

Poštovani.

Kada je na Bjelašnici tokom XIV Zimskih olimpijskih igara Bill Johnson postao prvi Amerikanac koji je osvojio zlatnu medalju na olimpijskom ski spustu, malo ko je mogao predvidjeti da će se dvadesetpet godina kasnije na istoj stazi voziti biciklistička spust utrka. Ipak, iako su prevozna sredstva drukčija duh je ostao isti, kako olimpijski moto kaže; citius, altius, fortius-više, brže, jače!

Downhill bicikli na olimpijskoj skijaškoj spust stazi spoj su koji će izazvat neopisivu navalu adrenalina takmičarima, a nevjericu, čuđenje i divljenje kod posmatrača. Dva i po kilometra dugačka staza sa visinskom razlikom od 432 metra tražiće od takmičara da daju sve od sebe dok budu krotili njene bentove i dropove, kako na treninzima, tako i tokom trke.

Od starta do cilja je lako, ali kako doći na start? Još lakše...za potrebe utrke radiće trosjedna žičara koja će tahmičare i njihove bicikle voziti do starta. Vrijeme vožnje žičarom je dvanaest minuta i čini nam se mnogo duže nego što će takmičarima trebati da se spuste do cilja.

Poziv važi za sve! Potrebni su 25 eura za startninu, bicikl, fullface kaciga, body armor, dobra volja....i ono što nije pristojno pominjati u društvu.

Spuštajte se niz Bjelašnicu....ili samo gledajte!

Uz sportski pozdrav,

Rešad Hasanbegović

direktor utrke
Last Edit: 08 Svi 2009 20:41 by Mcnab.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 14 Svi 2009 08:33 #7018

• S8N
  • S8N's Avatar
  • Sport
  • HardcorE
Ček pa nije to utrka kaj je bila prošle godine na Igmanu??
10001110101

Periodic table with a center piece of mind.

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 14 Svi 2009 16:49 #7021

• S8N
  • S8N's Avatar
  • Sport
  • HardcorE
Smještaj osiguran, sad ko bi išel? Pošto nebum mogel u Buzet ja bi išel.
10001110101

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 31 Svi 2009 19:40 #7185

• Mcnab
  • Mcnab's Avatar
  • Glavešina
Sjajne vijesti iz Sarajeva!! Nino 3. :) Joza nazalost sjebal bajk...

Prvih deset dobilo voznju helikopterom do vrha grebena, sve snimala Sarajevska televizija, filmic dolazi...

svaka cast decki. bravo

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 01 Lip 2009 12:02 #7190

• ninodh
  • ninodh's Avatar
  • Maraton Racing Team Elite
  • HAEMORRHAGE.......
evo u kratko:
ništ,bil sam s jozom na pivi i pita me,kaj pemo v bosnu?reko,pa ajde!i u petak u pol 7 dosel je po mene i krenuli smo iz vz-a.prek okucana usli smo u bosnu i vozi prek vlasica prema banja luci!prvo kaj je bilo cudno kaj svakih 200m imaju bengu,i tak jedno 100km(30 l supera 98 dojde 22e, moze i jeftinije,al onda bez RACUNA),i tu treba tociti,jer sljedecih 150km nema ni jedne!kaj se ceste tice,malo je normalna magistralna cesta,pa onda ide u tri trake,sve crte isprekidane,neznas jbg. dal je jednosmjerna,dvosmjerna ili mozda trosmjerna!?!?,pa malo jedna traka,al sudrena itd.a ovi bosanci,stari moj,se voze ko avioni...

uglavnom,nekak smo mi dosli do sarajeva,i tam nas je docekal sead,btw jozin kolega s posla,kaj im vodi firmu u sarajevu i kod njega smo spavali.SEADE NAJLJEPSE TI HVALA!!!!!! dobro smo se smjestili,i krenuli na on foot inspekciju.staza je bila 25km od nase vikse,odlicna,dosta pedale,puno kvalitetnija od buzeta...bla,bla,bla,malo smo u tajnosti naprvili par kracih linijica i vozi doma u krpe.

drugo jutro smo se stali posle 7,pogledam van,a vani 5 stupnjeva i kisa!super!nist,spremimo se i krenmo i kad tam negde na 2/3 puta na jedno 1000 mnv pocne sneg cureti kaj blesavi,a start nam je bil na 1700 mnv.nem nist dalje o snegu pisal jer vam nebu ugodno citali,al recimo da nije moglo biti bolje.na kraju se,uglavnom,razvedrilo i dok smo vidli kakav je pogled od gore znali smo da se sve to isplatilo.napravili smo 5 rundi i dole na cilju smo imali besplatno sarajevsko pivo,cevape i tam smo se malko poduze zadrzali!nakon toga su nas domaci decki prepelali u turisticki obilazak sarajeva biciklima.samo mogu reci da je sarajevo pitomi prekrasni grad i ak idete tam nebu vam zal!nakon toga,da ne duzim,smo bili spremni jedimo za krpe i tak smo otisli doma spati.

i evo ti nedelje,doom"s day!nist,vozi prema gore,postavili smo paviljon s banerima(imali smo naj ljepsi zahvaljujuci g.KRUNIJU)i na trening!napravili smo jedan trening,na drugi zakasnili,pa opet malo na cilj na sarajevsko i cevape tak da je sve to relativno brzo proslo i eto ti kvalifikacije! startam,triput skoro opadnem ,dojdem dole,i prvi!joza je bil startal iza mene i cekam,cekam i nema ga.mala greskica i pal je i strgal kocnicu,tak da nije mogel jbg nastaviti.posle toga svega su me prestigli neki bugar i slovenc,pa tak da sam bil treci. nakon toga dosla utrka , startam ,i nebi covek vjeroval na uzbrdici,na ravnom komadu se prosipam ko tele.onda sam poludel,zdigel sam se,sel sam se na bajk i dosel treci dole!cistam dobro!onda te nagrade i to i na kraju glavna nagrada za prvih 7.poseli su nas z bajkovima u helic,zdigli nas na vrh 2000mnv(bosna-najljepsa priroda kaj sam ikad videl),zasli smo van i vozi misko po grebenu dole... uglavnom,najbolja utrka,nagrada,organizirano besprijekorno,najbolji ljudi,najbolja priroda.............
EKIPI IZ BBK IGMAN-SARAJEVO 1000 x HVALA

joza,daj slike neke deni!!!!!!!!

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 01 Lip 2009 13:37 #7193

• Mcnab
  • Mcnab's Avatar
  • Glavešina
Nino drugi si u elite, ukupno treci...

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 01 Lip 2009 13:41 #7194

• Mcnab
  • Mcnab's Avatar
  • Glavešina

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 01 Lip 2009 14:11 #7195

• kruno
  • kruno's Avatar
  • Master Biker
Čestitam dečki na volji i rezultatu, svaka čast, nadam se da bude više ovakvih rezultata ubuduće.

Sad mi je krivo kaj nisam išel z vama, prvenstveno zbog čevapaB) , a i super trke.

I Nino, od sad buš ti pisal izvješća s trka jere meni baš nejdeju;) , već tjedan dana pišem izvještaj iz Buzeta i još nisam gotov.

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 01 Lip 2009 14:33 #7196

• Paldi
  • Paldi's Avatar
  • Maraton Racing Team Elite
eto sve kaj mogu reci je da cestitam ninotu na odlicnom rezultatu!
i pozdrav iz nyc....

Odgovor:DH Bjelašnica 2009, BiH 02 Lip 2009 10:59 #7201

• S8N
  • S8N's Avatar
  • Sport
  • HardcorE
Evo reportaža od TVS-a.

Pa da vidite kak je bilo..
10001110101

• Page:
  • 1
  • 2
Moderators: Cile
Time to create page: 0.242 seconds