Biciklistički klub Maraton Novi Marof

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Trening DH staza na Pokojcu

Trening DH staza na Pokojcu 14 Srp 2008 11:07 #3713

• kruno
  • kruno's Avatar
  • Master Biker
Imam jednu ideju za DH stazu na Pokojcu, bila bi dužine negdje između 1,5-2km, na nekih 200 do 250 m visinske razlike.
Prednost ove staze bi bila relativno blizu Marofa (12 km) i Varaždina (15 km), te kratki uspon autom, svega 4km od čega 2 km po asfaltu a ostatak po putu prema Pokojcu po makadamu.
Prošli tjedan sam okvirno lociral trasu kojom bi morala iti, ovaj tjedan bi se trebalo ići prošetati po "stazi" i vidjeti dali ima smisla kaj početi raditi na njoj ili ne.
Sama staza bude najvjerojatnije iziskivala dosta posla jer nema nikakve šumske stazice ili puta po kojoj bi išla, nego treba cijelu trasu probijati u potpunosti.
Još jedna prednost jo je da je u potpunosti izvan planinarskih puteva, znači da bi bila potpuno naša.
Šlehtu bi zamolil ak može nabaviti detaljne karte tog kraja!

The administrator has disabled public write access.

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 14 Srp 2008 12:01 #3714

• Cile
  • Cile's Avatar
  • Tata-mata od staze
Izgleda dobro. Na Frnčevom Krču gdje bi došo z autom, visina je 440m, a kod izlaza na pečini 150m. Znaći. 290m visinske na nekih 2035m duljine, otprilike mjereno kud si zacrtal. Treba to izviditi, a xc ekipa bi pomogla kod izrade...
Last Edit: 14 Srp 2008 13:01 by Cile.

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 14 Srp 2008 12:40 #3715

• kruno
  • kruno's Avatar
  • Master Biker
Hvala Cile na karti, molim te da još samo provjeriš jedamput nadmorsku visinu kod kamenoloma, prema mojoj procjeni bi trebala biti oko 250m, ako je ipak 150m onda bi to stvarno bila visinska razlika za pravu DH stazu.

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 14 Srp 2008 12:56 #3716

• Cile
  • Cile's Avatar
  • Tata-mata od staze
Da, zajebal sam 100m. Znaći, na izlasku iz onog jarka ispod kamenoloma je stvarno 250m. Telec, računal sam ko da je karta 1:50000
Last Edit: 14 Srp 2008 12:57 by Cile.

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 15 Srp 2008 20:47 #3761

• ninodh
  • ninodh's Avatar
  • Maraton Racing Team Elite
  • HAEMORRHAGE.......
a kaj velite na klanac kaj ide skoro od planinarskog doma pa na seljanec?

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 16 Srp 2008 06:28 #3768

• kruno
  • kruno's Avatar
  • Master Biker
ninodh napisao:
a kaj velite na klanac kaj ide skoro od planinarskog doma pa na seljanec?
To je isto jedna od opcija, jer se iz istog mjesta može startati na oba dvije strane. Kad se kreće od planinarskog doma po onom putu ima jedan dosta dugi ravni dio koji je uvjek blatan, tak da svakak treba taj dio izbječi.
Kad propješačim jednu i drugu opciju budem napisal kak mi se dopada, i koja je bolja.
Za sad sam propješačil dio od Velikog Krušljevca (496 m/nv) pa do kamenoloma(259 m/nv), taj dio je dužine oko 2 km, i ide po samom grebenu, idealno za stazu, i stvarno bi se dala napraviti, samo je problem kaj do vrha ima guranja nekih 900m.

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 19 Srp 2008 19:54 #3865

• kruno
  • kruno's Avatar
  • Master Biker
Zadnjih par dana istražujem "Rudski Gobec", to je breg s ljeve strane Ham Pokojca (kad se gleda prema Ivanščici).
Visina mu je 596 m/nm, s autom se može 500m do vrha. Tih 500m je lagani uspon za gurati bicikl, nikaj prestrmo.
Sa samoga vrha ide poprilično zapuštena ali prohodna staza prema planinarskom domu, danas sam ju odvozil i moglo bi se reči da je već sad bez nekakvih dodatnih zahvata pogodna za DH trening. Sami teren oko staze je jako zanimljiv i moglo bi se naprviti puno zanimljivih elemenata.

Ovih dana budem još istražil kud je najbolje napraviti izlaz do belskog dola. Imam par opcija u glavi, no još neznam dali budu izvedive (na karti sam jednu označil crvenom crtom).

Karakteristike. staze bi bile:
visinsaka razlika cca 300m
duljina staze cca 2km
večinom zemljani teren (na vrhu ima jedan kameni dio koji bi se dal uklopiti)

Last Edit: 19 Srp 2008 19:55 by kruno.

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 27 Kol 2008 15:26 #4339

• Zma_Ku
  • Zma_Ku's Avatar
  • Zen Majstor
Dobro da li misli netko poceti nekaj i raditi? ... Stvarno ispada da je DH ekipa lijena i debela...:unsure:
SEMPER SUUS

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 31 Kol 2008 11:28 #4425

• ninodh
  • ninodh's Avatar
  • Maraton Racing Team Elite
  • HAEMORRHAGE.......
mi smo prije 3-4 godine napravili stazu na halicu kod varaždina,cca 500m,staza je ful zabavna,itd...
uglavnom,zval me neki dan dejan iz tomasevca,btv iz bk maraton,da su oni tu stazu osposobilii otišli smo pogledati i staza je bolja neg prije.na tih 500m treba napraviti par dablova i popraviti 2 shore-a koji su vec sprhli,i potegnuti stazu skroz gore do ceste(cca 1,5km)vožnja autom traje 5 min i nema ništ za rivati.
tak da se bumo mi tam na posel hitili

Odgovor:Trening DH staza na Pokojcu 31 Kol 2008 12:16 #4427

• kruno
  • kruno's Avatar
  • Master Biker
Kad budete išli, zovi i mene budem došel
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: Cile
Time to create page: 0.276 seconds