Biciklistički klub Maraton Novi Marof

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: preporuka vilice

preporuka vilice 06 Sij 2009 02:22 #5870

• bebi
  • bebi's Avatar
  • Fresh Boarder
e, ovak: v planu je neka nova vilica, pa da cujem vasa misljenja:

1. fox 120 RL 120 air, 2008g seria II ( kupljena kolovoz 08 god )
-120mm hod
-lock i rebound
-190mm steer
-1 1/8" , disc only ,
-1600g
-crna
-u njemackome "Bike magazinu" , 05/08 proglasena za najbolju vilicu u klasi
-sve zajedno ima 300km, pazljivim gledanjem se moze utvrditi da je bila montirana na biciklu
-prodajna cijena nove u njemackoj je 699,00 eur, a kod nas vjerojatno puno, puno vise!
-cijena 2500kn

2. Manitou Black IT , SPV
-IT podesavanje hoda - 20-120mm - podesavanje hoda sa volana na bilo kojoj mjeri ( Minute ima trenutno takav sistem "IT" )
-SPV - eliminira klasican lock
-rebound
-1680g
-190-200mm ster cca , vilica je trenutno na bajku montirana
-disc only (PM)
-sive boje, crna kruna , 30mm noge
-2006 godina
-vide se tragovi koristenja ali nista ozbiljno, savrseno ispravna,
-jos par rijeci o IT sistemu. vilicu se pomocu levera na volanu moze spustiti na npr 40mm hoda ( ne ogranicava se hod nego noge ulaze u tijelo vilice ) cime se dobija zestoki bajk za uzbrdo , kasnije ako ste na vrhu, samo mali pritisak, 1sec i eto punih 120 i fijuuuuu , pri bilo kojemu smanjenome hodu vilica se u prvih par cm hoda ponasa isto. sto znaci da ako ju spustite na 40-50mm nece biti prakticki zakljucana nego i dalje ona stara vilica koja ce na uzbrdo fino upijati neravnine, korijenje, kamencice i sl...
-cijena 2000kn

...pa, ak je neko imal susreta s tim stvarima, nek veli rijec- dvije...
Last Edit: 06 Sij 2009 02:29 by bebi.
The administrator has disabled public write access.

Odgovor:preporuka vilice 06 Sij 2009 10:01 #5872

• Mezo
  • Mezo's Avatar
  • Sport
Definitivno Fox, ali pazi da ti sterer nebude prekratki. Za Fox si navel 19 cm. Izmjeri si na bajku pa vidi koliki tebi treba!
U Čavle vozim, čavlov bu...
...sljedi me Marac, a i Brane je tu!
Čavle vozimo, čavlov bu...

Odgovor:preporuka vilice 06 Sij 2009 20:43 #5874

• Dobryla
  • Dobryla's Avatar
  • Fresh Boarder
Čudno mi je jedino kaj je FOX, jako rennomiran, dvije godine noviji i lakši, samo 300 km vožen, samo 500 kuna skuplji od Manitoua koji je vožen više, ima par ogrebotina i slično. Prednost Manitua je kaj ima spuštanje hoda i to u letu, ali to je još jedan feature koji se može lako pokvariti. Fox je zračna vilica, nema tu neke mudrosti, jednostavna i provjerena. Preporuka za fox, ali ipak pripazi da nije "vruća"
Kaciga je ono što razdvaja bicikliste od davatelja organa

Odgovor:preporuka vilice 07 Sij 2009 07:20 #5877

• S8N
  • S8N's Avatar
  • Sport
  • HardcorE
Prvo da se nadovežem na Dobry- a. Stvarno pazi da taj fox nije "vrući" i pazi na duljinu stirera od jednog i drugog.
A kaj se tiče Manitou vilica mogu reći samo najbolje. Imal sam "Stance" i bil sam prezadovoljan, izgurala je sva moja silovanja... Samo pazi ako kupuješ manitou da dobiš adapter za klješta diska, jer buš inače cijelu hrvatsku nazival da ga nabaviš.
E da pitaš još dal je napravljen servis na njima,a ako je pitaš de i dal imaju kakvu dokumentaciju u vezi servisa..
LP
10001110101

Periodic table with a center piece of mind.
Moderators: Cile
Time to create page: 0.210 seconds