Biciklistički klub Maraton Novi Marof

racunovodstvo-neprofitnih-organizacija-1

U petak, 9. studenog Branimir i Tomislav su sudjelovali na radionici "Računovodstvo neprofitnih organizacija" koja se odvijala u maloj dvorani KC Ivan Rabuzin. Organizator radionice je program JAKO, a inicijator da se ovakva radionica dovede u Novi Marof  je Dario Žmegač. Radionica je bila otvorena za sve udruge, bez obzira na tematsko područje pa su prisustvovali  razni članovi, a najviše voditelji financija iz tih udruga (KUD Remetinec, Perun, MzM, Moving, etno udruga Greben i osobe koje planiraju osnovati udrugu).

Na radionici su se mogla čuti različita iskustva iz susjednih udruga, ali uglavnom isti problemi o vođenju računa (članarine, naplačivanje utrka, putni nalozi, vođenje knjiga). Svjesni smo da su gradski proračuni sve manji i da iduće godine bude još manje sredstava za udruge, pa se preporuča svim udrugama udruženje u projektima i financiranje iz Europskih fondova. A uvjet da bi se takvi projekti mogli ostvariti su čiste financije u udruzi. Stvar je ozbiljna, jer moguće su kontrole, ali i kazne (koje nisu male) odgovornim osobama! 

Više informacija na webu udruge JAKO: http://www.programjako.info/

racunovodstvo-neprofitnih-organizacija-2

Foto: Dario Žmegač